...

CEE Fundraising Conference – który MASTERCLASS wybrać?

This is official, jak to się mówi po angielsku, czyli to już oficjalnie potwierdzone – w październiku będę prelegentką na Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu w Bratysławie, razem z takimi ekspertami jak  Kay Sprinkel Grace z USA, Jillian Stewart z Holandii oraz Jan Uekermann ze Szwajcarii. Instytut Fundraisingu jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Konferencja potrwa 3 dni i w tym roku będzie wypełniona bardzo ciekawymi tematami. Ja osobiście nie wybrałam jeszcze, w których Masterclass‘ach bedę uczestniczyła jako słuchaczka, ponieważ… nie mogę się zdecydować. Serio! Będą 2 tematy, które interesują mnie w stopniu ULTRA wysokim (jeśli w ogóle jest  taki stopień 😉 Są to peer to peer fundraising (omawiany przez Holendrów) oraz major gift fundraising (prezentowany przez Szwajcara). Obydwa rodzaje fundraisingu są możliwe do implementacji od jutra także w Polsce, w Waszych organizacjach! Chciałbym się dowiedzieć jak robią to najlepsi na świecie, aby potem realizować dla Was jeszcze skuteczniejsze kampanie fundraisingowe i jeszcze lepiej Wam doradzać przy tworzeniu strategii. Który masterclass mam wybrać? Który Wy powinniście wybrać dla siebie? Pozwólcie, że przybliżę Wam obydwie metody fundraisingowe.

Peer 2 Peer, który uważam za przyszłość fundraisingu. Obecnie nie jest on wykorzystywany w Polsce na większą skalę, ale mam nadzieję, że to się zmieni, kiedy nauczymy się realizować takie kampanie.

Peer 2 peer to  trend, który idzie jak lawina w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach. Dzięki kampaniom Peer 2 Peer organizacje charytatywne zbierają miliony dolarów, funtów i euro  – stosunkowo niewielkim kosztem. Jak to się dzieje? Skąd niskie koszty? Ponieważ fundraiserami nie są pracownicy organizacji, ani zewnętrzne firmy, jak w fundraisingu Door2Door czy Face2Face, ale zwykli ludzie –  sympatycy, wolontariusze i darczyńcy organizacji. Darczyńcy fundraiserami? Tak, darczyńcy sami zbierają pieniądze i przekazują je na organizację. Czyż nie brzmi to wspaniale?

Wyobraź sobie, że masz 1000 darczyńców i  każdy z nich wpłaca na Twoją organizację 30zł – otrzymujesz 30 000zł. Normalnie tu się kończy tradycyjny fundraising. Ale nowoczesny fundraising peer 2 peer  idzie dalej i zamienia darczyńców w fundraiserów. Fundraising peer 2 peer sprawia, że darczyńca samwpłąca, ale też i zbiera darowizny wśród swoich znajomych oraz przyjaciół. Jeśli każda z 1000 osób uzbiera chociaż 500zł, to na konto Twojej organizacji wpłynie 500 000zł! Brzmi super, nieprawdaż? Jak tworzyć kampanie peer 2 peer dowiemy się właśnie na Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu w Bratysławie. Temat MASTERCLASS: The Science Of Successful Peer-To-Peer Fundraising , czyli Nauka o skutecznym fundraisingu Peer to Peer. A uczyć nas będą Jillian Stewart I Arko Hoondert z firmy PeerWorks Consulting.

Za tydzień napiszę o drugim ULTRA ciekawym temacie, jakim jest Major Gift Fundraising.

A teraz niespodzianka!

Dla subskrybentów naszego newslettera jest 130zł zniżki przy rejestracji na Konferencję + Masterclass. Wystarczy  w uwagach napisać, że o konferencji dowiedzieliście się z Instytutu Fundraisingu. Wtedy zapłacicie 239 Euro, czyli około 1000zł za 3 dni wypełnione wiedzą z fundraisingu.

Promocyjna cena będzie obowiązywać tylko do 31 sierpnia, więc trzeba się pośpieszyć.

Pełny program konferencji >>> http://www.ceefundraising.org/program

Rejestracja na konferencję >>> http://www.ceefundraising.org/registration

Martyna Mazela