...

Charytatywny Dance Maraton – niesamowity pomysł na fundraising

Jeśli wydaje Ci się, że w fundraisingu już wszystko było i każdy robi tylko zbiórki na Facebooku, albo biegi charytatywne, to mam dla Ciebie nowy pomysł na fundraising. Przeczytałam o nim jakiś rok temu w kontekście fundraisingu korporacyjnego, ale wtedy nie zainspirował mnie tak, jak dzisiaj.

Teraz wchodząc na stronę Dance Maratonu i oglądając to video na wstępie, poczułam mocno, że sama chciałabym wziąć w czymś takim udział!

Czy to jest mega fajny pomysł, czy po prostu chce mi się potańczyć? O co w nim chodzi? Może najpierw obejrzyjcie ten film:

Miracle Network Dance Marathon to ruch łączący studentów uczelni, uniwersytetów i szkół średnich. Studenci zaangażowani w organizację maratonu tanecznego spędzają rok zdobywając kompetencje w:  przywództwie, pracy zespołowej i doświadczenie biznesowe non-profit, jednocześnie zbierając fundusze na cel charytatywny i zwiększając świadomość dla swojego lokalnego szpitala dziecięcego Children’s Miracle Network Hospital. Rok kończy się 8-40 godzinnym wydarzeniem, którym jest maraton taneczny, gdzie uczniowie spotykają się z rodzinami pacjentów leczonych w ich lokalnym szpitalu. Uczestniczą w tańcach, cieszą się rozrywką i przedstawiają roczną sumę funduszy, którą zebrali. Miracle Network Dance Marathon zebrał ponad $250 million dolarów, czyli około miliarda złotych na Children’s Miracle Network Hospitals. WOW! Dlaczego tego jeszcze nie ma w Polsce?

Ten projekt w USA jest prowadzony dla dziecięcych szpitali. Jednak myślę, że charytatywny maraton tańca, na którym tysiące ludzi staną pod scenami w całej Polsce i zaczną tańczyć w „dobrym celu”, może być zorganizowany dla każdej innej idei. Jeśli teraz w Polsce biegamy „dobrze” maratony (http://pzumaratonwarszawski.com/biegamdobrze/), to możemy też tańczyć „dobrze” maratony. Co nas przed tym powstrzymuje?

Wydaje mi się, że taniec jest jeszcze bardziej uniwersalny niż bieganie i naprawdę każdy może dołączyć do takiego tanecznego maratonu, po to, aby wspólnie odtańczyć jakiś układ i przy okazji wesprzeć organizację charytatywną. Fundraising może przybierać różne formy 🙂

Pamiętacie Makarenę:

Kto nie tańczył jej choć raz? Kto się przy tym dobrze bawił?

Myślę, że charytatywny dance maraton to pomysł fundraisingowy z dużym potencjałem i jeśli zbierze się silna grupa robocza, która będzie chciała zorganizować go w Polsce, to jestem gotowa do niej dołączyć pro-bono, jako konsultant ds. fundraisingu, bo wierzę, że taniec ma MOC 🙂

FUNDRAISING BIZNESOWY - PODSTAWY (E-BOOK)

Proszę czekać

Dziękujemy za pobranie ebooka. Sprawdź teraz swoją skrzynkę email. Potwierdź subskrypcję, aby otrzymać email z linkiem do pobrania ebooka.

Martyna Mazela